Abeceda peněz

ABECEDA PENĚZ

Také letos se naši čtvrťáci zapojili do vzdělávacího programu České spořitelny s názvem Abeceda peněz. Jedná se o program zaměřený na podporu finanční gramotnosti žáků.

Nejprve jsme absolvovali online vstupní kvíz, který nám odkryl, jak na tom v oblasti finanční gramotnosti jsme. Následovala úvodní hodina s paní lektorkou Lenkou Krejčířovou, která proběhla v pátek 9. 2. 2024. V této hodině přiblížila paní lektorka žákům pojmy příjmy, výdaje, vyrovnaný, přebytkový a schodkový rozpočet a zkusili si sestavit rozpočet na Závody mazlíčků.

V další hodině jsme navštívili virtuálně banku. Naši animovaní průvodci Alenka a Tomáš nás seznámili například s platebními možnostmi, ochrannými prvky na bankovkách, nebo nám vysvětlili, co jsou to bankovní schránky.

V následujících hodinách jsme pracovali na dokončení výdajů na Závody mazlíčků. Celý program byl završen závěrečným online kvízem, který nám ukázal, zda a jak jsme se ve finanční gramotnosti posunuli.