Akce školní družiny

Výtvarná soutěž ŠD

Tradiční výtvarná soutěž školních družin proběhla 28. ledna 2020 ve ŠD  v Havřicích. Zúčastnilo se 41 dětí z 15 družin Uherskobrodska. Kromě malířů se do havřické družiny slétli draci, kteří se stali letošním tématem soutěže. Jako inspirace posloužila fotoprezentace o historii a původu draků. Děti si vyslechly také tři pověsti o dracích z českých měst a prohlédly si dračí architekturu, šperky, hračky, kreslené filmové dráčky i draky z fantasy knih. Výtvarnou techniku malování temperovými barvami malí umělci zvládli nad očekávání dobře a své draky ještě ozvláštnili lepením alobalových šupin. Porotkyně Slávka Garžíková a Dáša Svobodová vyhodnotily tři nejoriginálnější obrázky a cenou poroty odměnily ještě dalších sedm dětí.

Z naší družiny se soutěže zúčastnili tři žáci ze třetí třídy, a to Terezka Formánková, Anitka Šabršulová a Ondra Slámečka.

Co nás čeká?

Žádné aktuality k zobrazení