Dopravní výchova

4. ročník na dopravním hřišti

Dne 15. 9. 2021 absolvovali žáci 4. ročníku naší školy teoretickou i praktickou výuku na dopravním hřišti v Uherském Brodě.

Nejdříve si žáci v odborné učebně obnovili znalosti o pravidlech silničního provozu jak pro chodce, tak pro cyklisty a poté si jeli na zapůjčených kolech vyzkoušet své znalosti a dovednosti na samotné dopravní hřiště. To je věrnou kopií dopravních situací z reality, a tak žáci projížděli křižovatkami se světelnou signalizací, kruhovým objezdem, objížděli překážky i zastavovali u železničních závor.

Další návštěva dopravního hřiště proběhne na jaře tohoto školního roku, kdy budou žáci 4. ročníku skládat zkoušku pro získání Průkazu cyklisty.

Dopravní hřiště je k dispozici i široké veřejnosti. Je dobré vyzkoušet si některé složitější dopravní situace v bezpečí hřiště dříve, než se stane dopravní nehoda na skutečných silnicích.

Přeji všem účastníkům silničního provozu hodně šťastných návratů domů. J

Mgr. Lenka Kuchařová, třídní učitelka 4. ročníku

za 5 dnů - Uherský Brod