Dopravní výchova

Žáci naší školy se ve 4. ročníku pravidelně účastní dvakrát ročně výuky dopravní výchovy na dopravním hřišti v Uherském Brodě. Letos vyšla první výuka na 11. září 2023.

Při výuce zaměstnanec BESIPU žákům podrobně vysvětluje bezpečnou jízdu na kole na pozemních komunikacích a společně řeší různé situace při projíždění křižovatkami. Dále žáci musí poznat základní dopravní značky a umět se podle nich řídit při silničním provozu, rozumět pokynům policisty a světelným signálům při řízení provozu na pozemních komunikacích a znát povinné vybavení jízdního kola.

Při praktickém výcviku na dopravním hřišti projíždějí žáci dopravní hřiště na kole, řeší dopravní situace, při kterých musí dbát pravidel silničního provozu. Po celou dobu jízdy jsou pod dohledem vyučujícího praktické jízdy, který je hned upozorňuje na chyby a dbá na dodržování všech pravidel při jízdě na kole.

za 4 hodin -
za 2 dnů - Uherský Brod