Dopravní výchova v Uherském Brodě

Výuka dopravní výchovy v Uherském Brodě

Žáci 4. ročníku se pravidelně dvakrát za školní rok účastní výuky dopravní výchovy na dopravním hřišti v Uherském Brodě.

18. března 2024 jeli čtvrťáci již podruhé, tentokrát, aby získali průkaz cyklisty. Nejdříve si žáci s panem učitelem zopakovali různé situace při projíždění křižovatkami a bezpečnou jízdu na kole na pozemních komunikacích. Žáci museli prokázat také znalost dopravních značek a povinné vybavení jízdního kola. Při praktickém výcviku projížděli žáci dopravní hřiště na kole, řešili dopravní situace, při kterých museli dbát pravidel silničního provozu. Po celou dobu jízdy byli žáci pod dohledem vyučujícího praktické jízdy, který je hodnotil. Na závěr výuky psali test, ve kterém prokázali své znalosti z pravidel silničního provozu.