Jak se bránit nátlaku

preventivní beseda

Ve středu 11. 10. 2023 absolvovali žáci 4. ročníku preventivní besedu s názvem Jak se bránit nátlaku. Po rychlém seznámení jsme se pokusili popsat situaci, kdy cítíme, že je na nás vyvíjen nátlak. Rozhodovali jsme se, v kterých situacích bychom chtěli mít větší volnost v rozhodování, protože se v nich necítíme dobře. Po uvědomění si a vyřčení situací, v kterých cítíme tlak ze strany jiných lidí, jsme se shodli na tom, že nejlepším způsobem řešení je domluva a kompromis. Jednou z formou nátlaku je například reklama. Žáci měli za úkol ve dvojicích určit reklamy, které nás nějak negativně ovlivňují a které jsou naopak bez rizika. Formou dramatizace jsme se naučili reagovat a najít odvahu k odmítnutí v situacích, ve kterých se necítíme dobře. Beseda byla pro žáky velmi poučná, uvědomili si, jak reagují v určitých situacích v běžném životě.

za 16 hodin -
za 3 dnů - Uherský Brod