Jak se vaří knížka

program pro 1. ročník v knihovně Bojkovice

Na 7. února 2024 jsme si naplánovali 2. besedu v knihovně v Bojkovicích. Téma paní knihovnice Šopíkové bylo „Jak se vaří knížka“. Ráno nevypadalo dobře, protože kvůli neštěstí v Šumicích nejezdily vlaky a vypadalo to, že se do Bojkovic nedostaneme. Naštěstí nás zachránili paní Hana Koutná a pan Milan Formánek, rodiče naší Šarlotky, kteří mají autodopravu. Na naše zavolání, že máme problém s dopravou do Bojkovic, nám pomohli a do knihovny nás pan Formánek autobusem zavezl.  Dostali jsme se tam tak včas a moc děkujeme za takovou vstřícnost a sponzorský dar, protože dopravu nechtěli uhradit. Stihli jsme i malou procházku kolem Olšavy, kde jsme se vyfotili a prohlédli jsme si hejno kačen divokých a mandarinských, které na říčce pluly.

V knihovně děti napjatě naslouchaly vyprávění paní knihovnice, která jim vysvětlila, jak vzniká knížka. Doplnila to i videem s komentářem, aby to pro děti bylo srozumitelné. Pak už jsme se mohli vrátit zpět do školy, autobusová doprava se naštěstí obešla bez problémů. Další návštěva bude 19. dubna, kde budou děti pasovány na čtenáře. Už se těšíme. Snad se nám to vydaří!!