Lesní třída

Naše ŠD se zapojila do mezinárodního výukového programu o lese, který probíhá již ve 28 zemích světa. V České republice je v programu Les ve škole více než 400 základních škol, přírodovědných kroužků nebo družin.

Cílem programu je nejenom výuka v přírodě, ale objevování a zkoumání přírody všemi smysly, aktivity, které podporují vnímavost dětí k přírodě a životnímu prostředí v každém ročním období.

Děti se vždy do lesa těší a ani si neuvědomují, že si kromě nových poznatků rozvíjejí pohybové schopnosti, fyzickou kondici, učí se samostatnosti, získávají důležité sociální návyky a celou řadu dalších dovedností užitečných pro další život. Vše probíhá nenásilnou formou her, kvízů a zábavných aktivit.

• Pohyb na čerstvém vzduchu pomáhá překonávat stres, uklidňuje a zahání chmurné myšlenky.
  • Venkovní prostředí je plné inspirace, vybízí ke kreativním hrám a podporuje fantazii. Pobyt venku v dětech vzbuzuje větší představivost, na kterou zároveň mají dostatek prostoru.
  • Poznatky, které žáci získají v přírodě  vlastní zkušeností, pozorováním a prožitkem, jsou pro ně snáze zapamatovatelné.

Na základě fotografií a hodnocení našich aktivit, které ve ŠD probíhají,  jsme v letošním školním roce získali certifikát Lesní třída  - ŠD.

Březen
za 22 hodin - státní svátek