Naše třída

preventivní program

16. 4. proběhl ve 2. a 3. třídě preventivní program z KPPP Zlín Naše třída. Pan lektor měl pro nás připraveny zajímavé aktivity a hry, zaměřené na vzájemné poznávání a spolupráci. Nejprve si každý měl vybrat obrázek zvířátka, který nejlépe vyjadřuje, jak se mu dnešní den vstávalo, a poté jsme si o tom popovídali. Pak měl každý říct o sobě něco zajímavého, co ostatní ještě o něm neví. Následovala zajímavá hra Zoom - každý dostal kartičku s obrázkem a měl najít k sobě někoho dalšího, kdo má obrázek, kde je něco společného. Protože jsme nedostali žádný návod, co dělat, musely si děti poradit samy - postupně přišly na to, že všechny obrázky dohromady tvoří jeden dlouhý příběh, který musely správně seskládat. V další části se měly děti beze slov, bez strkání a beze smíchu seřadit podle velikosti a potom ještě podle abecedy, za porušení pravidel získaly trestné body a ještě se jim měřil čas, jak rychle úkol zvládnou. Nejtěžší byla poslední aktivita - celá třída se měla dostat z jednoho břehu řeky na druhý, nesměli šlápnout do vody, a museli dávat pozor na zatížené kameny, pokud nebyl kámen zatížený, zmizel a děti měli těžší překážkovou dráhu. Přejít řeku se jim podařilo až na pošesté, ale zase se naučily, že bez vzájemné domluvy a pomoci se jim úkol nepodaří splnit. Myslím, že to pro ně byla cenná zkušenost. Program byl velmi hezký a přínosný a dětem se moc líbil.