Pasování do rytířského řádu čtenářů

Program Městské knihovny v Bojkovicích pro 1. ročník.

9. 6. 2021 odjeli žáci 1. ročníku do knihovny v Bojkovicích na pasování do řádu čtenářů. Celou třídu i s paní učitelkou a pana starostu Záhorovic přivítala knihovnice Kristýna Šopíková, která se převlekla za kuchařku. V knihovně byl na sporáku velký kastrol s velkou vařečkou. Tou paní knihovnice míchala a pak vyndávala písmena, slabiky, slova. Za chvíli vytahovala z hrnce i knížky pro začínající čtenáře, kuchařky pro děti i časopisy. Děti plnily čtenářské úkoly, splnily slib čtenářů a na závěr byly vařečkou pasovány do rytířského řádu čtenářů. Nakonec obdržely pasovací listiny, knihu od Michaely Fišarové První školní výlet. Dárky jim předal i pan starosta M. Andrlík. Při zpáteční cestě vlakem naše nová žačka zapomněla taštičku s dárky na vlakové zastávce. Ale vše dobře dopadlo a nakonec se dárky Kristýnce v pořádku vrátily, i když na malou chvíli byly v rukou kolemjdoucí paní, která ji vzala.

za 5 dnů - Uherský Brod
za 6 dnů - všechny ročníky v 15.00 hodin