Poznej a chraň

Poznej a chraň!

Dne 19.3.2024 se naši žáci D. Chytrý, D. Prachař a Š. Waclawik zúčastnili přírodovědné soutěže Poznej a chraň pořádané Českým svazem ochránců přírody, Ekocentrem Čtyřlístek.

Letošní téma soutěže bylo Voda, voděnka zaměřující se na vlastnosti vody, a zejména na rostliny a živočichy volně žijící ve vodě i v jejím okolí na území Zlínského kraje.

Součástí oblastního kola byla prezentace žáků se zájmem o přírodu, letos zejména o vodu. Dále žáci absolvovali test a poznávačku rostlin a živočichů.

Naši žáci tak měli poprvé možnost setkat se se svými vrstevníky s podobnými zájmy a zaměřením. Svou trpělivou, svědomitou a pečlivou přípravou na tuto soutěž prokázali odhodlání, pracovitost nad rámec svých školních povinností a také schopnost pracovat v týmu.

Odměnou bylo umístění na 5. místě z 10 soutěžících týmů, přičemž za sebou zanechali týmy z větších škol, např. Uh. Brod.

Hoši, děkujeme!