Zdravá 5

Projektový den pro 1. a 2. třídu

V úterý 5. března 2024 jsme měli ve škole projektový den Škola Zdravé 5, což je projekt Nadačního fondu společnosti Albert, proto děti nemusely nic hradit. Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy, který je zaměřený na zdravý životní styl, především v oblasti zdravé stravy. Pro prvňáčky to bylo poprvé. Tentokrát jsme byli spojeni i s druháky. Ve třídě jsme si vytvořili 4 družstva, abychom se zábavnou a interaktivní formou seznámili se zásadami  zdravého stravování. Každé družstvo dostalo barevné označení a za splněný úkol nebo správnou odpověď dostala skupina body - pětky.  Děti si dvě hodiny s lektorkou Míšou užily, zasoutěžily si a zatancovaly si. Najednou byl konec, čas utekl jako voda, všechny děti vyhrály a dostaly diplom. Snad si budeme zásady zdravého stravování pamatovat!