Podzimní zahradní slavnost

Zahradní slavnost jsme  si ve školní družině připravili na pátek 13. října. Pozvali jsme rodiče a paní ředitelku. Pro naše hosty jsme připravili krátký program: básničky a písničku o podzimu, říkanku s pohybem a veršovanou pohádku O perníkové chaloupce od Františka Hrubína. Také jsme nachystali občerstvení: ovocné špízy, jablkovou buchtu a jednohubky s mrkvovou pomazánkou. V zahradě byly přichystány různé stanoviště, na kterých jsme si i s rodiči mohli zasoutěžit. Shazovali jsme plechovky, házeli kroužky a kaštany na cíl, určovali jsme předměty podle hmatu, chytali víčko do plastových kelímků a vyzkoušeli jsme si chůzi na chůdách. To nám nejdřív předvedli někteří tatínci. Také jsme si vyráběli lucerničky, ve kterých jsme si zapálili svíčky. Na závěr jsme opékali špekáčky, a jak se začalo stmívat, s dobrou náladou jsme se rozešli domů. Bylo to príma odpoledne.