Beseda v knihovně

Výuka českého jazyka jinak

Beseda v knihovně

Naše škola už několik let spolupracuje s Městskou knihovnou v Bojkovicích. Letos jsme vyrazili už 22. září 2020, protože jsme se báli, že nám návštěvu překazí koronavirus. Knihovnu navštívili žáci 3. a 4. ročníku v rámci hodin českého jazyka a při příležitosti Týdne knihoven. Přijeli jsme na besedu o známé švédské spisovatelce knih pro děti Astrid Lindgrenové. Dozvěděli jsme se mnoho nového o jejím životě a hlavně o knihách, které napsala a které byly přeloženy do 60 jazyků. Nejznámější je samozřejmě Pipi Dlouhá punčocha, tu děti znají z čítanek, ale i další – detektiv Kalle, Ronja, dcera loupežníka, Tom Neplecha a děti z Bullerbynu.

Dětem se beseda líbila a patří jim velké poděkování, protože zvládly cestu i celou besedu vzorně v rouškách.   ​​​​​​​

Mgr. Helena Hofmannová

Co nás čeká?

Září
za 6 dnů - Projektový den pro 3. ročník
Září
za 12 dnů - Sv. Václav, patron naší země.
za 1 měsíc - Ve dnech 27. a 29. října.

Adresa školy

Základní škola Záhorovice,