Družina

Provoz školní družiny

ranní družina            6.40 - 8. 00

odpolední družina 11. 55 - 16. 20

Vnitřní řád ŠD

Fotogalerie školní družiny

Z činnosti školní družiny 2022/23

Nově vymalováno

Školní družina v květnu

Žáci se v květnovém období věnovali převážně sportovním aktivitám a hrám ve venkovních prostorách školy a na školní zahradě. Celodenní nošení roušek a respirátorů jsme tedy vyměnili za čerstvý vzduch, což žáci vítali více než obvyklé činnosti ve školní družině.

Přesto jsme se aspoň částečně věnovali tvůrčí práci a navázali jsme na dubnový Den země, kde probíhala osvěta o třídění odpadů, recyklaci a upcyklaci, a tak jsme se při nepříznivém počasí dali do díla a zkusili jsme si z plastového odpadu také něco vytvořit. A povedlo se, žáci z obyčejné plastové lahve vytvořili krásné pokladničky, které využijí ke spoření. Vyzkoušeli si práci s novými pomůckami.

Přikrmování ptáčků v zimě

Závod sněžných psů

Školní družina  únor - duben

V únoru byl provoz školní družiny omezen z důvodu epidemie Covid, přesto jsme se s dětmi připravili na svátek sv. Valentina a vyrobili jsme pár krásných dárků pro naše nejbližší, jako podtácky a lucerničky. V březnu byl, bohužel provoz škol uzavřen, a tak se žáci nemohli podílet na školních aktivitách. Duben se v naší školní družině, jako každý rok, nesl v duchu jarních příprav, zahradních prací a výzdoby celé školy. Žáci dekorovali školní třídy svými obrázky a venku si užívali prvního jarního sluníčka. Školní zahrada se začala probouzet a tak se děti pustily do díla a vytvořily pěkné obrubníky okolo ovocných keřů a upravily místo pro táborák.
Nesmíme také opomenout účast naší žačky v soutěži TechnoChallenge Mini, kterou pořádá Univerzita Palackého v Olomouci na katedře technické a informační výchovy. Tato soutěž je pro žáky, kteří rádi tvoří. Držíme naší žačce pěsti a pevně věříme, že se se svým výrobkem umístí na předních příčkách.

Co nás čeká?

6
Červen
2023
za 8 dnů - společné foto žáků i jednotlivců
16
Červen
2023
za 19 dnů - Archeoskanzen Modrá, Živá voda
22
Červen
2023
za 24 dnů - divadlo ZUŠ Uherský Brod

Adresa školy

Základní škola Záhorovice,
okres Uherské Hradiště, příspěvková organizace

Záhorovice 164
687 71 Bojkovice

skola@zszahorovice.cz

Prohlášení o přístupnosti

Rychlý kontakt

telefon:572 691 011
e-mail:kocicova@zszahorovice.cz
dat.schránka
f8tmuf5

Napište nám