Den pro školu

V pondělí 8. 4. 2024 proběhl na naší škole program Nadace České spořitelny Den pro školu na téma Úprava domácích mazlíčků. Program je pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Díky dobrovolnici paní Ivě Simoněkové jsme mohli nahlédnout do zákulisí jejího povolání, což je akreditovaná úpravářka domácích mazlíčků a zároveň majitelka salonu, která má i vlastní chovnou stanici. Nejprve nás seznámila se svou prací v salonu, kde denně pečuje nejen o pejsky, ale i další domácí mazlíčky. Následně nás poučila o tom, jak bezpečně s nimi manipulovat. Na závěr si mohli všichni žáci zkusit s pejsky proběhnout překážkovou dráhu. Největším potěšením pro všechny byl však přímý kontakt s pejsky a jejich štěňátky.