Dopravní výuka v Uherském Brodě

Žáci 4. a 5. ročníku získali cyklistický průkaz.

Dne 26. 5. 2021 se žáci 4. a 5. ročníku po dlouhé koronavirové pauze vypravili na dopravní hřiště do Uherského Brodu. O výuku dopravní výchovy z podzimního termínu žáci 4. ročníku nepřišli, konala se totiž on-line přes MS Teams. Ale nic nenahradí osobní zkušenosti ze skutečného provozu. Ty našim žákům simulovalo dopravní hřiště, které je věrnou zmenšeninou opravdového dopravního provozu včetně funkčních semaforů, závor u přejezdu vlaku, kruhového objezdu, cyklostezky, přechodů atd.

Počasí nám přálo a tak mohli naši žáci dosytosti natrénovat potřebné dovednosti, aby pak předvedli bezchybnou jízdu před přísným zrakem policisty= pana učitele Tomáše Smetany. Nejen bezchybnou jízdou si pak všichni vysloužili průkaz cyklisty. Bylo potřeba zvládnout náročný test z dopravních předpisů a i to naši žáci zvládli nevídaně dobře, neboť sklidili od pana učitele velkou pochvalu! J

Březen
za 2 hodin - státní svátek