Týden knihoven

Návštěva druháčků v knihovně Bojkovice

Ve středu 7. 10. 2020 navštívili žáci 2. ročníku v rámci Týdne knihoven Městskou knihovnu v Bojkovicích. Paní knihovnice seznámila žáky nejdříve s orientací v knihovně a systémem půjčování knih. Následovala beseda s kouzelným názvem: Jak se vaří knížka?, kdy se žáci dozvěděli, co všechno se musí udělat, aby vznikla kniha.

Součástí Týdne knihoven bylo také vyhlášení výtvarné soutěže Pohádky Boženy Němcové, které se zúčastnili všechny okolní základní a některé mateřské školy. Paní knihovnice naše žáky požádala, aby vylosovali z každé školy jednoho žáka, který do soutěže namaloval obrázek. Děti se tohoto úkolu ujaly s velkou radostí. Za naši záhorovskou školičku byl vylosován Vojtěch Waclawik, žák 5. ročníku, kterému byl předán Pamětní list a drobné dárky.

Mgr. Radka Novotná

Co nás čeká?

Září
za 6 dnů - Projektový den pro 3. ročník
Září
za 12 dnů - Sv. Václav, patron naší země.
za 1 měsíc - Ve dnech 27. a 29. října.

Adresa školy

Základní škola Záhorovice,