Veselé zoubky

preventivní program pro 1. ročník

Jak probíhá program?

1. Na Vaši školu zašleme poštou nejpozději týden před Vámi uvedeným termínem konání preventivní hodiny „Veselé zoubky“ následující materiály:

• Pracovní listy pro každého žáka.
  • Samolepky pro každého žáka. Samolepku si mohou děti doma nalepit v koupelně, aby měly správný postup čištění zoubků stále před očima.
  • Preventivní balíčky pro každého žáka. Preventivní balíček bude obsahovat zubní pastu, zubní kartáček a mezizubní párátka.
  • 1 ks vzdělávacího plakátu „Veselé zoubky“.
  • 1 ks domino „Veselé zoubky“.

V rámci trvalé udržitelnosti byly zábavně-vzdělávací film „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“ a program pro interaktivní tabuli zaměřený na správnou péči o chrup převedeny do online prostředí. Postup a přihlašovací údaje obdržíte v doručené zásilce s ostatními materiály. V případě technických problémů s přehráním filmu nebo stažením interaktivního programu, nás prosím kontaktuje a CD nebo DVD Vám rádi zašleme dodatečně poštou. Program i film zůstane na Vaší škole a budete tak mít možnost se průběžně během roku k tématu správné péče o chrup vracet.

2. Ve Vámi vybrané hodině provede vyučující dané třídy edukaci. Doporučujeme následující metodiku hodiny:

• Učitel uvede preventivní hodinu Veselé zoubky seznámením s problémem zubního kazu, který i ve 3. tisíciletí zůstává stále nejrozšířenější infekční chorobou.
  • Děti zhlédnou zábavně-edukační film Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek – délka filmu 10 min.
  • Učitel rozebere téma správné péče o zuby, správné techniky čištění a důležitosti preventivní zubní prohlídky a vyplní s dětmi pracovní list.
  • Učitel rozdá dětem preventivní balíčky a samolepky.
  • Celý program včetně promítnutí filmu zabere přibližně jednu vyučovací hodinu.

Z kapacitních důvodů bohužel není možné, aby Vaši školu navštívil proškolený zástupce dm.

K dětem patří šťastný úsměv a k němu náleží zdravé zuby.

za 1 den - sobotní akce Spolku rodičů
za 6 dnů - akce pro školní družinu