VZPoura úrazům

projekt VZP, beseda

Projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky (VZP ČR) VZPoura úrazům je zaměřen na prevenci úrazů a nehod u dětí a mladistvých. Formou besed, které poskytujeme všem školám bezplatně, abychom informovali děti a studenty o tom, jak úrazům a jejich následkům účinně předcházet.

Projekt je realizován ve spolupráci s hendikepovanými pracovníky VZP ČR, kteří se prostřednictvím organizovaných setkání na školách snaží dětem problematiku úrazů přiblížit, upozornit je na rizikovost určitých životních situací a naučit je, jak lze vhodnými preventivními opatřeními tato rizika omezit na minimum.

Právě hendikepovaní pracovníci VZP ČR z vlastní zkušenosti vědí, jaké je to žít s trvalými následky po úrazu a dokážou děti a studenty motivovat k zodpovědné péči o vlastní zdraví a zdraví lidí v jejich okolí. Společným úsilím tak přispíváme k tomu, aby nepřibývalo dětí, jež v důsledku úrazu žijí s celoživotním handicapem.

za 10 hodin - 2. a 3. ročník