Zdravá 5

preventivní program Nadace Albert

Škola Zdravé 5 je určena pro žáky 1. a 2. tříd základních škol. Program seznamuje žáky s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku pomocí výživového talíře, pitným režimem, základy správného nákupu, důležitostí výživy pro lidské tělo a přípravou zdravé svačinky. Na každé téma je připraven soutěžní úkol, který žáci plní ve skupinkách a pro svůj tým sbírají „pětky“. Na závěr si odnesou malé odměny Zdravé 5. Výuka probíhá v prostorách školy, ideálně ve třídách. Škole poskytujeme zdarma i vzdělávací materiály pro další procvičování tématu. Materiály lze stáhnout online.

Nakupování se Zdravou 5 je program určený pro žáky 3 .- 5. tříd základních škol. Pod vedením lektorky si žáci projdou deskovou hrou Obchod Zdravé 5, kde v 5 klíčových odděleních soutěží – odpovídají na kvízové otázky a plní praktické zábavné úkoly. Za správné odpovědi získávají dílky puzzle, ze kterých si na závěr složí obrázek odhalující tajemství správné výživy. Samy si také vyzkouší virtuální nákup na jedno jídlo dne. I tato výuka probíhá ve třídě a lektor si všechny potřebné pomůcky přiveze.

za 1 den - sobotní akce Spolku rodičů
za 6 dnů - akce pro školní družinu