Akce školní družiny

Týden pro jablíčko v ŠD

Cílem tohoto projektu, který realizujeme vždy v září, je vzbudit u dětí zájem o jablíčka jako významné ovoce, které je potřebné a důležité pro naše zdraví.

Připomínáme si, že jablko patří mezi tradiční ovoce, které je poslední dobou opomíjené, vzhledem k cizokrajným plodům. Formou zábavných aktivit a vyzkoušením si některých receptů, je pozitivně ovlivněn vztah dětí ke konzumaci jablíček tedy ke zdravé výživě.

Výtvarná soutěž ŠD v Uherském Brodě

Tradiční výtvarná soutěž školních družin proběhla 28. ledna 2020 ve ŠD  v Havřicích. Zúčastnilo se 41 dětí z 15 družin Uherskobrodska. Kromě malířů se do havřické družiny slétli draci, kteří se stali letošním tématem soutěže. Jako inspirace posloužila fotoprezentace o historii a původu draků. Děti si vyslechly také tři pověsti o dracích z českých měst a prohlédly si dračí architekturu, šperky, hračky, kreslené filmové dráčky i draky z fantasy knih. Výtvarnou techniku malování temperovými barvami malí umělci zvládli nad očekávání dobře a své draky ještě ozvláštnili lepením alobalových šupin. Porotkyně Slávka Garžíková a Dáša Svobodová vyhodnotily tři nejoriginálnější obrázky a cenou poroty odměnily ještě dalších sedm dětí.

Z naší družiny se soutěže zúčastnili tři žáci ze třetí třídy, a to Terezka Formánková, Anitka Šabršulová a Ondra Slámečka.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut cursus facilisis nibh eu imperdiet. Suspendisse ultricies ultricies orci. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Etiam ac mauris luctus odio pretium bibendum. Phasellus consequat nunc congue dui ultrices sodales. Vestibulum tincidunt, neque in tristique varius, nisi libero convallis risus, a viverra erat leo in ante. Fusce condimentum, est non rhoncus interdum, elit augue fermentum magna, eu aliquam est purus vitae eros.

za 6 hodin - přírodovědná soutěž pro 5. ročník
za 1 den - ZUŠ Uherský Brod
Březen
za 3 dnů - matematická soutěž pro žáky 2. - 5.…